28.2.08

Adsense Bevétel és Kattintás! Több kattintás, kevesebb bevétel?

Adsense Bevétel – több kattintás, több bevétel? Több kattintás, kevesebb bevétel?

Érdekes összefüggésre jöttem rá két hozzáértő SEO barátommal, az adsense bevételek történő beszélgetéseink során.

Mindannyiunknak vannak kis és viszonylag nagy látogatottságú weblapjai, ami szép bevételt hoz. Ezek a weblapokon kattintás alapú hirdetések vannak, konkrétan Adsense.

  • A kevésbé vagy alig látogatott weboldalainkon az ezer oldalmegjelenésre jutó bevétel, és a kattintás arány nagyjából azonos.
  • A napi több ezer oldalletöltéses webhelyeink kattintás aránya azonos, de az ezer oldalmegjelenésre jutó bevétel jóval alacsonyabb.

Néhány webhelyem látogatottságát megnöveltem, ami hozott bevétel növekedést, de a bevételt / kattintás csökkent.

Megfigyeltük, hogy az alig látogatott oldalakról jövő kattintás bevétel sokkal magasabb, mint a látogatott oldalakról jövő kattintásonkénti bevétel. Ez egy nem egy tudományos mérés eredménye, csak feltűnt, hogy gyakori 15-25 centes kattintás, amik a látogatott oldalon az bevétel per kattintás átlag sokkal alacsonyabb.

A következő elméleteket állítottuk fel a bevétel és a kattintás szám összefüggéséére:

1. A kis látogatottságú (napi 10-50 látogató) oldalakon történő kattintás esetén egy-egy zsírosabb (20-70 centes) kattintás felkelti az érdeklődést, de lehet, de 2-3-4-5 centes kattintás nem. Ez azért lehetséges, mert a látogatott oldalaknál a sok kattintás között egy-egy nagyobb bevételt hozó nem tűnik fel, mivel nem dobja meg a kattintásonkénti átlagot.
Tehát az „alig látogatott webhely = nagy kattintásonkénti bevétel, látogatott webhely = alacsony kattintásonkénti bevétel” elmélet nem igaz, mivel ez csak a látszat, de valójában minkét esetben nagyon hasonló bevételt / kattintás.

2. A látogatott és nagy lapszámú weboldalak általában több témáról is szólnak, ezért azokon sok féle hirdetés jelenik meg rajtuk. Ezeken a weblapokon gyakran jelennek meg azok az Adwords hirdetések, amik egy-egy nagy témát felölelő kulcsszóra vannak beállítva, mint lakás, állás, stb. Ezek az általános témájú hirdetések sokszor jelennek meg, tehát a hirdető valószínűleg a lehető legkisebb összeggel licitál az Adwords-ben a megjelenésre. Ezért ezek a hirdetések kattintásokként keveset fizetnek.

Az alig látogatott webhelyek álltalába kevés lapból állnak, és legtöbbször csak egy témáról szólnak, azaz nem szerepel rajuk sokféle kulcsszó csak egy-kettő, de ami igen, azok nagyon hangsúlyosok.
Egy-egy viszonylag ritkán keresett kulcsszóra például, emelő, hajlamosabbak a hirdetők nem csak a minimumot licitálni, hanem annál jóval többet is, azaz nem a gyakori olcsó megjelenést részesítik előnybe, hanem ritkább, de csak ritkán keresett kulcsszavakra való megjelenést. Ebből adódik az „egy szűk témáról szóló (kisebb látogatottságú) weblapokon megjelenő adsense hirdetések magasabb kattintásonkénti bevétele”.

3. Amikor a google képes pontosan meghatározni egy webhelyről vagy weblapról hogy mi a témája, akkor többet fizet kattintásonként?
Amikor egy-egy lapon nincs sokféle tartalom sokféle kulcsszó, akkor azon pontosan odaillő hirdetéseket tud megjeleníteni. Az ilyen lapon történő kattintások nagyobb arányban visznek egy téma iránt valóban érdeklődő látogatót az adsense-en keresztül a hirdető weblapjára, mint egy sokféle tartalmat megjelenítő (sokféle hirdetési kulcsszót tartalmazó) webhelyről, ahol a sokféle hirdetés jelenik meg, és ahol sokféle látogató lehet.
Az egy ritkább hirdetési kulcsszóra optimalizált oldalon ritkábban megjelenő, nem általános, hanem ritkábban előforduló, egy-egy szakterület szavára beállított Adwords hirdetés jelenik meg, és mivel ilyen oldalakat legtöbbször csak egy-egy nem sokakat érdeklő szakterület iránt érdeklődők látogatnak, az Adwords hirdetések sokkal nagyobb arányban továbbítanak valódi érdeklődőket.
Tehát, így az Adwords sokkal jobb szolgáltatást tud nyújtani az ügyfeleinek, így nagyobb részt ad az Adwords bevételből, a tartalom szolgálatnak?

Remélem, hogy érthetően fogalmaztam.

Mi a véleményed erről, szerinted mi az igazság a fentiek közül? Vagy valami más miatt nagyobb a bevétel / kattintás az alig látogatott oldalakon (ha egyáltalán kisebb)?

Szólj hozzá!

21.2.08

Új Adsense Notifier 0.9.6

Hurrá-hurrá! Újra működik a kedvelt Adsense Notifier (0.9.6)!

Nagyon hiányzott nekem ez a kis Firefox Add-On (Firefox Kiegészítő). Sokáig betegeskedett szegényke, de a legújabb verzió (0.9.6) újra jól működik!

Ha Adsense Bevétel Függő vagy, azaz naponta három alkalomnál többször nézed meg az Adsense fiókodat, akkor ezt a kiegészítőt telepítened kellene a Firefoxodba!

20.2.08

Google Webmester SúgóCsoport Adwords

Láttátok, hogy a Google Adwords-szel (Adsense-el) hirdeti a Google Webmester Súgócsoportot?

Köszi Google!

:)

A seo szóra keresve ez jelenik meg:

Mutassuk meg weboldaladat
a világnak. Benne vagy?
Google Webmestereszközök magyarul!
www.google.com/webmasters

A linkcsere szóra meg ez, illetve ez a szöveg:

A magyar SEO-szakma
nagyágyúi egy helyen.
Ráadásul mind csupa jófej.
groups.google.com/magyarseo

Köszi Google!

:)

A legjobb tárhely szolgáltatásért és árért kattints az aligátorra! (Hostgator.com)

Az Online Értékesítési Háromszög Titkai!

Kattintson a képre!)

Értékesítés Online Marketing

Linkcsere Lehetőség

Helyezze el a weboldala program kódjában ezt:

<a href="http://seokos.blogspot.com" target="_blank"><font size="4">SEOKOS.blogspot.com</font></a>

Ez látszik majd a weblapján:
SEOKOS.blogspot.com

Írja meg a notaxes @ freemail.hu címre "linkcsere" címmel (tárggyal), hogy pontosan hova (mely webhely, melyik lapjára) helyezte ki a linket, és kb. 3 napon belül elhelyezzük ennek a blognak a bal oldalán a viszontlinket!

A seonyár2008 kulcsszóra kiírt SEO verseny egyik indulója

Twitter / HuPont.hu - A SEO barát weblapszerkesztő